Cumhur Cumali GÜL , 18.11.1983 doğumlu olup, 15 yıldır profesyonel düzeyde köpek sporcusu ve köpek eğitmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Tamamiyle kendisinin eğitmiş olduğu, Belçika Malinois ırkı Anubis (wildiris brix) isimli köpeğiyle, köpek sporunda ilerlemiş olup, 2013 yılı Eylül ayında ilk FCI WM Dünya Şampiyonasına, 5 yıllık birikimleriyle, Çek Cumhuriyeti’nde katılmıştır.
   Türkiye'de bugüne kadar köpek sporunda FCI Dünya Şampiyonası seviyesinde yarışan köpekler, yurt dışından hazır getirilmekte olup , Anubis ise Cumhur Gül tarafından alınmış olduğu 2 aylıktan itibaren, bir türk sporcu tarafından, sıfırdan ele alınıp bu seviyeye getirilmiş olan ilk köpektir.
   Geçtiğimiz seneki dünya şampiyonasında milli ekibimizin tüm köpekleri arasında, takımdaki en genç ve yeni sporcu olmasına rağmen , en yüksek itaat puanını almış olup , büyük bir başarı sergilemiştir.
    2014 yılında girdiği milli takım seçmelerinde , köpeğinin puanlarını arttırmakla kalmayıp , en yüksek puanları alarak, milli takım kaptanlığı yapmaya hak kazanmıştır.